Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2011, sygn. IPPP1/443-1400/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1400/11-2/AS
uznanie zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych składników
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana/Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12.09.2011 r. (data wpływu 19.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych składników jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19.09.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych składników.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
N. jest spółką prawa polskiego, której właścicielem są dwie spółki prawa duńskiego R. oraz P. W związku ze zmianą prowadzonego modelu biznesowego, Spółka planuje przejąć część zapasów i środków trwałych od S., której właścicielami są również R. i P.
Zapasy i środki trwałe, które zostaną sprzedane do Spółki będą obejmowały:
- zapasy leków o wartości około 60 mln złotych,
- wyposażenie magazynu oraz inwestycje w obcych środkach trwałych (wyceniane na ok. 2,5 mln - 3 mln złotych).
Wymienione wyżej zapasy i środki trwałe są przypisane do działu dystrybucji S. Oprócz nich, do działu dystrybucji są przypisani dwaj pracownicy (kierownik hurtowni oraz pracownik) oraz umowa oddelegowania dwóch pracowników z firmy zewnętrznej. Magazyn należy do podmiotu trzeciego i jest wynajmowany przez S. W dniu zbycia zapasów i środków trwałych S. planuje rozwiązać zarówno umowy najmu z pracownikami, jak i umowę najmu powierzchni magazynowej. Po przeniesieniu zapasów i środków trwałych umowy te zostaną ponownie zawiązane przez Spółkę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty