Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2010, sygn. ILPB4/423-153/10-4/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-153/10-4/DS
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2010 r. (data wpływu 23 sierpnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 sierpnia 2010 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 12 października 2010 r. (data wpływu 14.10.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Spółka nabywa stada prarodzicielskie w postaci jednodniowych piskląt. Stada te są nabywane trzy razy w roku. Okres życia stada to około 56 - 60 tygodni, z tymże pierwsze 24 tygodnie życia stada to okres wychowu.
W ostatnim czasie Spółka uzyskała informacje od Spółki X, która jest właścicielem Spółki, o tym, że powinna dostosować sposób rozliczania stad do polityki Grupy w tym zakresie i w związku z tym, Spółka zastanawia się nad zmianą polityki rachunkowości w Spółce. Polityka Grupy w tym zakresie jest następująca:
- w momencie zakupu stada prarodzicielskiego należy ustalić wartość początkową stada,
- w okresie wychowu, tj. do czasu rozpoczęcia produkcji i uzyskania pierwszych przychodów z danego stada należy powiększać wartość początkową stada o wszystkie koszty fermy, na której znajduje się stado (np. koszty zużytej paszy, gazu, oleju opałowego, materiałów, leków, wynagrodzeń, amortyzacji),
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty