Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2010, sygn. IPPP3/443-791/10-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-791/10-2/KC
Uznanie transakcji za wewnatrzwspólnotową transakcję trójstronną, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12.08.2010 r. (data wpływu 16.08.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnatrzwspólnotową transakcje trójstronną, do której ma zastosowanie procedura uproszczona - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16.08.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za wewnatrzwspólnotową transakcje trójstronną, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe
Spółka jest podmiotem brytyjskim prowadzącym działalność w zakresie dystrybucji herbaty. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w Wielkiej Brytanii, nie jest natomiast zarejestrowana dla celów VAT w Polsce.
Spółka zamierza nabywać towary od podmiotu polskiego (dalej: Producent), a następnie sprzedawać je nabywcom z krajów Unii Europejskiej innych niż Polska i Wielka Brytania (dalej: Nabywca). Towar wydawany będzie Nabywcy bezpośrednio przez Producenta. Transakcje będą odbywały się przy zachowaniu następujących warunków:
- Spółka, Producent i Nabywca będą zidentyfikowani na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych w trzech różnych państwach członkowskich tj. Spółka w Wielkiej Brytanii; Producent w Polsce, a Nabywca w innym kraju członkowskim niż Polska i Wielka Brytania;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty