Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2010, sygn. IPPP3/443-868/10-3/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-868/10-3/MPe
W zakresie opodatkowania wniesienia do Spółki wkładu w postaci wierzytelności własnych udziałowca oraz wyposażenia przez Spółkę Oddziału w aktywa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 03.09.2010 r. (data wpływu 06.09.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia do Spółki wkładu w postaci wierzytelności własnych udziałowca oraz wyposażenia przez Spółkę Oddziału w aktywa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 06.09.2010 r. wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia do Spółki wkładu w postaci wierzytelności własnych udziałowca oraz wyposażenia przez Spółkę Oddziału w aktywa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W analizowanej sytuacji:
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka) będzie prowadzić działalność gospodarczą obejmującą między innymi finansowanie działalności innych podmiotów (w szczególności poprzez udzielanie oprocentowanych pożyczek).
- Większościowym udziałowcem Spółki posiadającym więcej niż 90% udziałów w Spółce jest spółka z siedzibą na Węgrzech (Udziałowiec). Udziałowiec jest rezydentem podatkowym na Węgrzech w rozumieniu konwencji między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Węgierską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku z 23 września 1992 roku (Umowa Węgierska). Spółka uzyska od Udziałowca certyfikat rezydencji Udziałowca na Węgrzech wydany przez właściwy organ administracji podatkowej na Węgrzech.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty