Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2009, sygn. ILPP1/443-798/09-2/BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-798/09-2/BP
Czy prawidłowym było w sytuacji opisanej powyżej dokonanie odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie materiałów i usług zrealizowanych po dacie przekształcenia wystawionych na przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną i skorygowanych notą korygującą (zmiana danych nabywcy) zaakceptowaną przez sprzedawcę w formie odesłanej i podpisanej kopii noty lub w oparciu o zwrotne potwierdzenie odbioru przesyłki listowej poleconej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko P. D. D. Sp. z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2009 r. (data wpływu: 7 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania not korygujących i prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lipca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania not korygujących i prawa do odliczenia podatku naliczonego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W dniu 1 kwietnia 2009 r. została zawiązana jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą P. D. D. Sp. z o.o., dalej jako Spółka. Do Spółki zostało wniesione aportem 100% przedsiębiorstwa osoby fizycznej, prowadzonego dotychczas w ramach samodzielnej działalności gospodarczej pod nazwą P. D. D. J. K., w tym również prawa i obowiązki wynikające z zawartych umów o roboty budowlane. Tym samym Spółka przejęła na siebie obowiązek kontynuacji realizacji umów zawartych przez przeniesione przedsiębiorstwo osoby fizycznej, a właściciel przeniesionego przedsiębiorstwa stał się jej jedynym udziałowcem. Zawiązana spółka zarejestrowała się do celów podatku od towarów i usług następnego dnia, tj. 2 kwietnia 2009 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty