11.02.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2009, sygn. IPPB5/423-215/08-2/MŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-215/08-2/MŚ

Czy rozliczenie przez Spółkę kosztów uzyskania przychodów z działalności wymienionej powyżej w oparciu o przedstawioną metodę jest zgodne z przepisami art. 15 ust. 4 Ustawy?

ITERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 03.11.2008r. (data wpływu 24.11.2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.11.2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujący stan faktyczny.

Spółka z o.o., zwana dalej Spółką prowadzi działalność usługową w zakresie budownictwa poprzez realizację projektów budowlanych polegających na wznoszeniu budynków, wykonywaniu instalacji budowlanych a także wykonywaniu robót wykończeniowych. Spółka jest odpowiedzialna za całościowe zarządzanie inwestycją począwszy od koncepcji, przez prace projektowe, wzniesienie budynku aż do oddania budynku do użytkowania w tzw. systemie pod klucz. Pracownicy Spółki zajmują się jedynie koordynacją inwestycji. Spółka nie posiada własnych ekip prowadzących prace budowlane. Wszelkie prace budowlano-montażowe związane z realizacją inwestycji wykonywane są w całości przez podwykonawców. W ramach prowadzonej działalności Spółka zawiera z inwestorami (klientami) umowy na studium i realizację budowy obiektu. Umowy przewidują że inwestycja będzie realizowana etapami. Do poszczególnych etapów tworzony jest terminarz płatności, który określa jaką część wynagrodzenia inwestor jest zobowiązany uregulować w momencie realizacji danego etapu lub stopnia zaawansowania inwestycji. Po każdym etapie inwestor (klient) zatwierdza odbiór określonych prac w postaci protokołu odbioru i na tej podstawie Spółka wystawia na inwestora fakturę za dany etap robót.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne