04.05.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.05.2009, sygn. ITPB3/423-140/09/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-140/09/PS

Czy przyjęty wariant obciążania kosztów uzyskania przychodów równymi kwotami w odstępach miesięcznych tak jak w przypadku kosztów rachunkowych, będzie prawidłowy, czy raczej właściwsze byłoby przyjęcie zasady, że koszt takich remontów powinien być w całości odnoszony w koszty uzyskania przychodów w momencie jego poniesienia? W przypadku kiedy kolejny remont rozpocznie się przed umorzeniem poprzedniego, nierozliczone koszty należy odnieść jednorazowo w k.u.p.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2009 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków remontowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2009 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków remontowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne