Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 27.03.2006, sygn. PP/443-19-2/06, Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu, sygn. PP/443-19-2/06
Podatnik prowadzi samodzielną działalność gosp. jako tłumacz przysięgły. Jest czynnym podatnikiem VAT. Usługi dokumentuje fakturami ze stawką 22%VAT. Ponadto świadczy on usługi tłumaczenia wykonywane na zlecenie sądu. Sąd przedłożył podatnikowi wzór rachunku jaki Podatnik powinien wystawiać za dokonany przekład dokumentów. Są to zwykle rachunki, na podstawie których sąd wystawia całoroczne zestawienie w formie PIT-8. Ponadto sąd przed przekazaniem wynagrodzenia za przekład potrąca i przelewa na rachunek Urzędu Skarbowego należny podatek dochodowy od osób fizycznych. Podatnik otrzymany PIT-8 uwzględnia w rozliczeniu rocznym.Czy ww. forma rozliczenia jest prawidłowa?
POSTANOWIENIE======================= Działając na podstawie art. 216 § 1 w związku z art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu po rozpatrzeniu wniosku z dnia 25 stycznia 2006r. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności świadczonych przez tłumacza przysięgłego na zlecenie Sądu - stwierdza, iż stanowisko Podatnika jest nieprawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty