Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.05.2006, sygn. BP/443-37/06, Urząd Skarbowy Poznań-Grunwald, sygn. BP/443-37/06
Czy czynności podejmowane przez wnioskodawcę jako lekarza specjalistę medycyny sądowej, powoływanego w charakterze biegłego przez Policję, Prokuraturę lub Sąd podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (zgodnie z zapisem art.15 ust.3 pkt 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r.)?Jeżeli tak to: czy zachodzi konieczność płacenia podatku VAT, od kiedy ten obowiązek na podatniku będzie ciążył, czy pytający może korzystać ze zwolnienia podmiotowego do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 10.000 euro rocznie?
Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego, wynika iż podatnik uzyskuje przychody z tytułu czynności wykonywanych na zlecenie Policji, Sądu lub Prokuratury jako biegły - lekarz specjalista medycyny sądowej. Zgodnie z oświadczeniem strony przedmiotowe czynności lekarza specjalisty medycyny sądowej wykonywane na rzecz wskazanych wyżej instytucji zostały sklasyfikowane zgodnie z nomenklaturą Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) w grupowaniu statystycznym 85.12.12-00.00 - konsultacje i leczenie prowadzone przez lekarzy specjalistów i chirurgów. Ponadto podatnik nadmienia,iż wykonuje wyłącznie czynności w zakresie szeroko pojętej ochrony zdrowia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty