Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 12.05.2005, sygn. BI/005-1147/04, Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. BI/005-1147/04
Czy po stronie podatnika powstanie przychód, o którym mowa w art. 13 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z nieodpłatnym udostępnieniem części nieruchomości dostawcy na skład konsygnacyjny?
Stan faktyczny:
Podatnik zamierza zawrzeć umowę składu konsygnacyjnego. Umowa ma być zawarta z dostawcą materiałów potrzebnych do produkcji wyrobów produkowanych przez podatnika. Na mocy tej umowy dostawca ustanowi skład konsygnacyjny pod adresem podatnika. W tym celu podatnik udostępni dostawcy niezbędną powierzchnię wraz z infrastrukturą. Ponadto będzie utrzymywać produkty magazynowane w ramach składu konsygnacyjnego wyodrębnione od innych produktów oraz przechowywać je ze starannością właściwą odpowiedzialnemu przedsiębiorcy oraz ponosić koszty niezbędne dla zachowania produktów w stanie niepogorszonym. W zamian za powyższe podatnik będzie uprawniony w każdym czasie do wycofywania produktów magazynowanych przez dostawcę w składzie konsygnacyjnym oraz do korzystania z nich. Z chwilą wycofania produktów ze składu konsygnacyjnego dochodzi do skutku umowa sprzedaży pomiędzy dostawcą a podatnikiem.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty