Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 27.10.2005, sygn. 1473/290/WD/423/90/05/TC, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/290/WD/423/90/05/TC
1. Umowa dzierżawy samochodów osobowych zawarta na okres 36 miesięcy pozwala na zaliczenie samochodów do aktywów trwałych finansującego, jeżeli umowa nie spełnia żadnego z 7 warunków wymienionych w art. 3 ust. 4 ustawy o rachunkowości ?2. Czy koszty używania samochodów osobowych nie stanowiących składników majątku, będą kosztem uzyskania bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu ?
POSTANOWIENIE
Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustany z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku XXX Sp. z o.o. z sierpnia 2005r., żądającego udzielenia pisemnej interpretacji zastosowania prawa podatkowego w zakresie, czy:
- Umowa dzierżawy samochodów osobowych zawarta na okres 36 miesięcy pozwala na zaliczenie samochodów do aktywów trwałych finansującego, jeżeli umowa nie spełnia żadnego z 7 warunków wymienionych w art. 3 ust. 4 ustawy o rachunkowości ?
- Czy koszty używania samochodów osobowych nie stanowiących składników majątku, będą kosztem uzyskania bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu ?
Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane w wniosku:
- w części dotyczącej zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, kosztów używania samochodów osobowych, nie stanowiących składników majątku wnioskodawcy, bez bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu - jest prawidłowe, w odniesieniu do samochodów używanych na podstawie umów leasingu operacyjnego w rozumieniu ustawy podatkowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty