Wyrok NSA z dnia 15 marca 2011 r., sygn. II GSK 367/10
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Bała (spr.) Sędzia NSA Urszula Raczkiewicz Sędzia del. WSA Gabriela Jyż Protokolant Piotr Mikucki po rozpoznaniu w dniu 15 marca 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. W. T. Spółki z o.o. w C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 7 grudnia 2009 r. sygn. akt VI SA/Wa 1660/09 w sprawie ze skargi A. W. T. Spółki z o.o. w C. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy w części oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 7 grudnia 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 1660/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. po rozpoznaniu sprawy ze skargi A. W. "T." Sp. z o.o. z siedzibą w C. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2009 r., nr [...], w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy w części, uchylił zaskarżoną decyzję w pkt 3 dotyczącym przyznania zwrotu kosztów postępowania i oddalił skargę w pozostałej części.
Sąd I instancji przyjął za podstawę rozstrzygnięcia następujące ustalenia faktyczne:
Dnia 23 kwietnia 2001 r. A. W. "T." Sp. z o.o. z siedzibą w C. (dalej także skarżąca, spółka) wniosła do Urzędu Patentowego RP o zarejestrowanie na jej rzecz znaku towarowego słowno-graficznego "80".
Decyzją z dnia [...] października 2004 r. Urząd Patentowy RP udzielił na rzecz skarżącej prawo ochronne na ww. znak towarowy - z pierwszeństwem od dnia 23 kwietnia 2001 r., przeznaczony do oznaczania towarów i/lub usług klas: 16 klasyfikacji nicejskiej i 27.7.29.1 klasyfikacji wiedeńskiej.
Pismem z dnia 10 listopada 2005 r. A. P. K.-M. B. O. z siedzibą w R. (dalej także wnosząca sprzeciw, uczestnik postępowania) wniosła sprzeciw wobec decyzji o rejestracji - w zakresie czasopism, czasopism szaradziarskich i krzyżówek - słowno-graficznego znaku towarowego R-156993 ("80") ze względu na niespełnienie ustawowych przesłanek wymaganych do rejestracji przedmiotowego znaku dla wskazanych w decyzji towarów. W odniesieniu do czasopism i czasopism szaradziarskich stwierdziła, że sporny znak towarowy nie posiada konkretnej zdolności odróżniającej. Liczba 80 może wskazywać na liczbę zadań krzyżówkowych w danym egzemplarzu czasopisma. Tym samym znak ten ma jedynie charakter informacyjny.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty