Wyrok NSA z dnia 21 sierpnia 2002 r., sygn. SA/Sz 2541/00
Nie da się pogodzić z faktami historycznymi opinia Głównej Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu stwierdzająca, że osoby przesiedlone przebywające w obozie w Działdowie nie pozostawały w dyspozycji władz bezpieczeństwa hitlerowskiej Rzeszy.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Krystyny Cz. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w W. z dnia 8 września 2000 r. (...) w przedmiocie przyznania uprawnień kombatanckich - uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w W. z dnia 28 października 1999 r. (...).
UZASADNIENIE
Decyzją z dnia 28 października 1999 r. (...), Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odmówił przyznania Krystynie Cz. uprawnień kombatanckich z tytułu pobytu w obozie hitlerowskim w Działdowie.
Krystyna Cz. wystąpiła z wnioskiem do Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych o przyznanie uprawnień z tytułu pobytu w hitlerowskim obozie w Działdowie w okresie od 13 marca 1941 r. do 26 czerwca 1941 r. W obozie w Działdowie Krystyna Cz. przebywała wraz z rodziną, a następnie Niemcy zwolnili ich i cała rodzina powróciła do S. skąd wcześniej zostali wysiedleni.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty