Interpretacja indywidualna z dnia 9 kwietnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.67.2026.2.WS
Opcje na akcje przyznane w ramach programu motywacyjnego, które nie spełniają warunków uznania za pochodne instrumenty finansowe, nie generują przychodu w momencie ich przyznania. Przychód z odpłatnego zbycia akcji nabytych po zrealizowaniu opcji podlega opodatkowaniu jako kapitały pieniężne z prawem rozliczenia kosztów uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych i zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych/zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
