Interpretacja indywidualna z dnia 21 stycznia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.686.2025.2.AAR
Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na usługi doradztwa transakcyjnego, z uwagi na ich pośredni związek z działalnością opodatkowaną podatkiem VAT, pod warunkiem niezaistnienia przesłanek wyłączających wskazanych w art. 88 Ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 listopada 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X. S.A. (dalej jako „Spółka” lub „Wnioskodawca”) podlega w Polsce opodatkowaniu od całości dochodów bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka jest operatorem (…), która prowadzi sprzedaż (…) na terenie całego kraju. Spółka - jako główna spółka w Grupie X. - jest 100% akcjonariuszem w spółce A. S.A. (prowadzącej sprzedaż hurtową (…)) oraz 100% udziałowcem w spółce B. BV (będącej operatorem (...)) - dalej łącznie jako „Grupa”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
