Interpretacja indywidualna z dnia 30 grudnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.964.2025.2.MN
Umorzenie kredytu mieszkaniowego w części dotyczącej lokalu mieszkalnego i komórki lokatorskiej korzysta z zaniechania poboru podatku dochodowego. Nie dotyczy to jednak części kredytu na miejsce postojowe, które nie stanowi pomieszczenia przynależnego, zatem od tej części należy zapłacić podatek dochodowy.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
·prawidłowe – w zakresie braku skutków podatkowych z tytułu zwrotu określonej kwoty i zwrotu kosztów procesu;
·prawidłowe – w zakresie możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku do umorzenia kredytu w części, w jakiej został on zaciągnięty na zakup lokalu mieszkalnego wraz z komórką lokatorską;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
