Interpretacja indywidualna z dnia 8 grudnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.127.2025.3.TW
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 października 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 października 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnili go Państwo pismem z 24 października 2025 r. (wpływ 24 października 2025 r.) oraz pismem z 4 listopada 2025 r. (wpływ 4 listopada 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwania. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Miasto i Gmina (…) (dalej: „Wnioskodawca”) jest jednostką samorządu terytorialnego, która w 2025 roku przystąpiła do ogólnopolskiego Projektu pn. „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” (dalej: „Projekt”), którego głównym celem jest promowanie zrównoważonego transportu oraz aktywności fizycznej, w szczególności poprzez zachęcanie mieszkańców do korzystania z roweru jako alternatywnego środka przemieszczania się.
Projekt miał charakter konkursu realizowanego za pomocą aplikacji mobilnej, w której uczestnicy rejestrowali swoje przejazdy rowerowe. Rywalizacja trwała w terminie od 1 do 30 czerwca 2025 roku i była organizowana na poziomie ogólnopolskim między miastami i gminami, które zadeklarowały udział w Projekcie.
W celu zachęcenia mieszkańców do aktywnego udziału w rywalizacji, Wnioskodawca zorganizował lokalne działania promocyjne i motywacyjne, w tym zakupił vouchery, które zostały następnie przekazane osobom fizycznym – uczestnikom Projektu (mieszkańcom lub osobom przypisanym do Gminy), jako forma uznania za ich aktywność i zaangażowanie.
Wartość poszczególnych voucher wynosiła (...) na osobę. Nagrody były finansowane ze środków własnych Wnioskodawcy. Wydarzenie miało charakter publiczny i powszechny, skierowany do mieszkańców gminy.
W uzupełnieniu, po wezwaniu, wskazali Państwo, że Miasto i Gmina (…) (dalej: „Wnioskodawca”) jest jednostką samorządu terytorialnego, która w 2025 roku przystąpiła do ogólnopolskiego Projektu pn. „(…)”. Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. W wymiarze społecznym akcja koncentruje się na aktywizacji fizycznej społeczeństwa, dążeniu do poprawy zdrowia na poziomie powszechnej rekreacji oraz integracji społeczeństwa wokół wspólnego celu. Projekt mobilizuje do działania samorządy uczestniczące w projekcie. Projekt miał charakter konkursu realizowanego za pomocą aplikacji mobilnej, w której uczestnicy rejestrowali swoje przejazdy rowerowe. Rywalizacja trwała od 1 do 30.06.2025 roku i była organizowana na poziomie ogólnopolskim – między miastami i gminami, które zadeklarowały swój udział. Organizatorem ogólnopolskiego Projektu pn. „(…)” jest Miasto (…), które corocznie ogłasza i koordynuje ten Projekt, który posiada regulamin określający zasady udziału, dla jednostek samorządu terytorialnego i osób fizycznych. Regulamin określa zasady działania aplikacji oraz sposób liczenia przejechanych kilometrów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
