Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.876.2025.2.ALN
Gmina nie jest uprawniona do odliczenia VAT od wydatków na budowę przedszkola, gdyż inwestycja ta służy realizacji zadań publicznych, nieopodatkowanych VAT. Działania podjęte w ramach zadań własnych gminy wykluczają możliwość zakwalifikowania tych wydatków jako związanych z działalnością gospodarczą, co wyklucza odliczenie podatku naliczonego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 września 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 września 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne z tytułu zrealizowania inwestycji pn. "...". Wniosek uzupełnili Państwo pismem z 7 października 2025 (data wpływu 7 października 2025 r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
