Interpretacja indywidualna z dnia 30 października 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.524.2025.1.PS
Spłaty z tytułu zniesienia współwłasności mogą stanowić koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych, ale bezpośrednie koszty sprzedaży nieruchomości, takie jak opłaty notarialne, nie są uwzględniane jako koszty uzyskania przychodu.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
-nieprawidłowe – w części dotyczącej możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży działki nr X kosztów bezpośrednio związanych z jej sprzedażą,
-prawidłowe w pozostałej części.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 września 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 4 września 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
