Brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży odziedziczonej nieruchomości po upływie pięciu lat od nabycia przez spadkodawcę - Interpretacja indywidualna z dnia 23 kwietnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.209.2025.1.MJ
Dla celów opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w przypadku sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze spadku, kluczowy jest moment nabycia przez spadkodawców, a nie przez spadkobierców, co oznacza, iż pięcioletni okres uprawniający do wyłączenia z opodatkowania liczy się od nabycia przez spadkodawców do majątku wspólnego.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
