Interpretacja indywidualna z dnia 17 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.126.2025.2.AD
Koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytym w spadku.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko jest prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 lutego 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 12 lutego 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytym w spadku. Uzupełnił go Pan pismem z 23 lutego 2025 r. - w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Podaje Pan, że napisał e-mail do KIS z takim zapytaniem:
W listopadzie odziedziczyłem wraz z siostrami połowę mieszkanka po zmarłym ojcu. Które to mieszkanie zakupił we wrześniu 2024 nie był właścicielem dłużej jak 5 lat. Czy zgodnie z artykułem 22 ustęp 6d o PIT do kosztów uzyskania przychodu mogę wpisać koszt jaki mój tata wydał na zakup nieruchomości z aktu notarialnego. I jeżeli sprzedam tą nieruchomość w tym roku 2025 to czy mogę potraktować cenę zakupu nieruchomości przez tatę jako koszt uzyskania przychodu i odjąć ją od ceny za jaką mam zamiar sprzedać tą nieruchomość.
Na które otrzymał Pan taką odpowiedź:
Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
