Interpretacja indywidualna z dnia 3 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.792.2024.3.BS
Dotyczy ustalenia, czy korekta jaką planuje dokonywać Wnioskodawca będzie mogła być uznana za korektę cen transferowych w rozumieniu art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 grudnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej dot. m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie cen transferowych.
Uzupełnili go Państwo, w odpowiedzi na wezwanie pismem z 7 lutego 2025 r. (data wpływu w tym samym dniu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest spółką mającą siedzibę w Polsce oraz jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca działa jako producent kontraktowy produktów mlecznych oraz wegańskich produktów „nabiałowych” na rzecz podmiotu powiązanego (oraz jedynego udziałowca Spółki). Wnioskodawca produkuje m.in. desery mleczne, puddingi czy mleczne produkty wysokobiałkowe oraz produkty mleczne wegańskie. Spółka posiada własne zaplecze produkcyjne, w tym nieruchomości, maszyny produkcyjne, magazyny i inne. Ponadto na zasadzie tzw. toolingu Spółka wykorzystuje maszyny udostępnione do produkcji przez podmiot powiązany, na rzecz którego sprzedawana jest cała produkcja.
Spółka, materiały do produkcji nabywa we własnym zakresie. Część materiałów Spółka nabywa od podmiotu powiązanego, część zaś od zewnętrznych dostawców. Całość produkcji Spółki sprzedawana jest na rzecz podmiotu powiązanego.
W związku z tym, że Wnioskodawca ściśle współpracuje z podmiotem powiązanym i osiąga przychody wyłącznie ze współpracy z tym podmiotem, ceny ustalane w transakcji sprzedaży produktów przez Spółkę na rzecz podmiotu powiązanego ustalane są na zasadzie: koszty produkcji (bezpośrednie + pośrednie oraz koszty ogólne alokowane do jednostki produktu) + narzut zysku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
