Interpretacja indywidualna z dnia 5 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.775.2024.2.JMS
Dotyczy działalności badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 grudnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 stycznia 2025 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką akcyjną z siedzibą w Polsce (dalej też jako: „Wnioskodawca”, „Spółka”, „Podatnik”). Spółka prowadzi pełną księgowość i jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.
Spółka uzyskała już uprzednio interpretację indywidualną, potwierdzającą, że działalność badawczo-rozwojowa Spółki w zakresie wytwarzania oprogramowania stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu przepisów ustawy o CIT i Spółka uprawniona jest do korzystania z ulgi IP BOX. Przedmiotem niniejszego wniosku jest ustalenie, czy inne projekty realizowane przez Spółkę, oprócz prac realizowanych wyłącznie na kodzie źródłowym oprogramowania, uprawniają Spółkę do korzystania z ulgi B+R.
Zgodnie z informacjami zawartymi w Krajowym Rejestrze Sądowym, przedmiotem przeważającej działalności spółki jest pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą zaklasyfikowaną według następujących pozycji Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD):
(…).
Informacje dotyczące projektów realizowanych przez Spółkę.
Jednym z głównych przedmiotów działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest projektowanie, tworzenie, rozwijanie oprogramowania (dalej też jako: „Oprogramowanie”). Wnioskodawca posiada jednocześnie prawa własności intelektualnej (dalej jako: „IP”) do wytwarzanego przez siebie Oprogramowania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
