29.01.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.749.2024.1.PC

Dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

28 listopada 2024 r., wpłynął Państwa wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą prawną - spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 ze zm.). Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, posiada siedzibę w Polsce i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem CIT od całości swoich dochodów.

Wnioskodawca od dnia (...) grudnia 2023 r. posiada status Centrum Badawczo Rozwojowego. W dniu (...) września 2024 roku utrzymanie statusu Centrum Badawczo Rozwojowego zostało potwierdzone na kolejny rok.

(…).

Wnioskodawca posiada dwa laboratoria: (...), w których wykonywany jest pełen zakres badań niezbędnych do rozpoznania, zaprojektowania, (...) oraz określenia optymalnego kształtu komór eksploatacyjnych i magazynowych. Wykonuje także badania oddziaływania eksploatacji (...) na środowisko, w tym na górotwór, jak i powierzchnię terenu.

Wnioskodawca jest zorganizowany w formie odrębnych, specjalistycznych zakładów obsługujących poszczególne segmenty działalności:

-(…)

-(…)

-(…)

(…)

Wnioskodawca realizuje swą działalność dzięki zatrudnianiu wykształconych pracowników, na podstawie zawieranych z nimi umów (umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło). Wnioskodawca jest przedsiębiorcą, zatrudniającym nie więcej niż 30 osób. Każdy z pracowników Wnioskodawcy posiada ściśle określone kompetencje, potwierdzone doświadczeniem, kwalifikacjami lub wykształceniem, które są konieczne dla realizacji projektów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne