12.08.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.388.2024.1.AK

Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług nabywanych i wykorzystywanych do realizacji projektu.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jestprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 lipca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług nabywanych i wykorzystywanych do realizacji projektu pn. (...). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest uczelnią publiczną w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Jest również czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przedmiotem działalności uczelni jest kształcenie studentów i kadr naukowych, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, świadczenie usług naukowych i inne. Koszty działalności pokrywane są z subwencji i dotacji z budżetu państwa, przychodów własnych uzyskiwanych za świadczone usługi edukacyjne, przychodów własnych z tytułu najmu pomieszczeń, itp.

Wnioskodawca realizuje projekt: (...) na podstawie umowy nr (...) z dnia (...) 2022 r. w ramach działania „Współpraca” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020. Projekt jest realizowany w partnerstwie, w ramach konsorcjum (grupy operacyjnej: (...)), którego liderem jest A. Sp. z o.o. z siedzibą (...).

Celem projektu jest podjęcie próby wytworzenia produktów gotowych (wędlin), tj. wyrobów o podwyższonych wartościach cech jakościowych utożsamianych przez współczesnego konsumenta z produkcją rzemieślniczą na skalę przemysłową. Powyższe produkty wytwarzane są w oparciu o tucz rodzimych ras świń, tj. wbp (wielka biała polska) i pbz (polska biała zwisłoucha) oraz ich mieszańców bez wykorzystania antybiotyków oraz pasz GMO przy jednoczesnym wykorzystaniu składników pochodzenia roślinnego, takich jak zioła, owoce i warzywa o udokumentowanym działaniu antybakteryjnym, antyoksydacyjnym oraz probiotycznym. Jakość mięsa surowego oraz produktów gotowych była oceniana przez zespół ekspertów odpowiednio w oparciu o pomiar wartości cech fizykochemicznych oraz ocenę sensoryczną.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne