11.06.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.173.2024.2.SKJ

Zwolnienie od podatku dla świadczonych usług logopedycznych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 marca 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 14 marca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług logopedii. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 maja 2024 r. (data wpływu 3 czerwca 2024 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

A. (dalej: Wnioskująca) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, zgodnie z wpisem do CEIDG ma zgłoszony dominujący kod PKD 86.90.E Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana oraz wykonywane działalności gospodarczej w zakresie:

  • 86.90.F. Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana,
  • 85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane.

Jednoosobowa działalność jest prowadzona przez Wnioskującą od lipca 2013 r. Wnioskująca nie ma podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zajęcia opłacają rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach lub są finansowane przez organizację pożytku publicznego lub przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach specjalistycznych usług opiekuńczych realizowanych w domu podopiecznego.

Dzieci, którymi zajmuje się Wnioskująca mają zaburzony rozwój mowy i jej głównym celem jest danie im mowy biernej (czyli rozumienia) i czynnej, ponadto podczas zajęć wykonuje ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne oraz masaż logopedyczny.

Od lipca 2013 r. Wnioskująca prowadzi między innymi zajęcia z dziećmi z Zespołem Downa, Zespołem Phelan-McDermid, Zespołem Edwardsa, autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Pierre Robin, Zespołem Westa, Zespołem Ohtahary, alalią, afazją, mózgowym porażeniem dziecięcym oraz dziećmi opóźnionymi w rozwoju.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne