Interpretacja indywidualna z dnia 15 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.71.2024.4.MŻ
Należy zgodzić się z Panem, że transakcja wniesienia w drodze aportu do spółki jawnej zespołu składników majątkowych składającego się na Działalność handlową będzie transakcją zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, i w konsekwencji będzie stanowiła czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
31 stycznia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 31 stycznia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania przedmiotu aportu do Spółki jawnej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, i w konsekwencji wyłączenia aportu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 4 kwietnia 2024 r. (wpływ 5 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą w branży informatycznej pod firmą (…).
Działalność jest prowadzona pod adresem: ul. (…) W ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie zatrudnia Pan pracowników. Przedmiotem Pana działalności są usługi kompleksowe polegające na obsłudze technicznej klienta (administracja sieciami, zarządzanie stronami internetowymi, obsługa sprzętu), usługi administracji serwerami, sieciami (...) świadczone są także usługi doradcze/consultingowe z zakresu informatyki (zwane dalej: Usługami z zakresu ...).
Zajmuje się pan również odsprzedażą sprzętu komputerowego, licencji na oprogramowanie, usług hostingowych, elektroniki użytkowej (dalej jako: „Działalność handlowa”).
Ze względu na praktyczne różnice oraz potencjalne ryzyka gospodarcze i prawne w poszczególnych segmentach prowadzonej działalności gospodarczej, rozważa Pan wydzielenie składników materialnych i niematerialnych, (w tym praw i obowiązków wynikających z zawartych umów) skoncentrowanych wokół działalności związanej z zakupem i sprzedażą sprzętu komputerowego, licencji na oprogramowanie, usług hostingowych, elektroniki użytkowej, tj. Działalności handlowej do osobnego podmiotu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty