Interpretacja indywidualna z dnia 20 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.12.2024.2.JG
Czy działania opisane przez Wnioskodawcę w przedstawionym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26, w zw. z art. 4a pkt 27 i art. 4a pkt 28 Ustawy o CIT w zw. z art. 4 ust. 2 i ust. 3 Ustawy o PSWiN, która uprawnia do zastosowania tzw. ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 Ustawy o CIT, przez Spółkę?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 stycznia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 9 stycznia 2024 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy działania opisane przez Wnioskodawcę w przedstawionym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26, w zw. z art. 4a pkt 27 i art. 4a pkt 28 Ustawy o CIT w zw. z art. 4 ust. 2 i ust. 3 Ustawy o PSWiN, która uprawnia do zastosowania tzw. ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 Ustawy o CIT, przez Spółkę.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 lutego 2024 r., (data wpływu 14 lutego 2024 r., za pośrednictwem platformy e-PUAP).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych.
Działalność Spółki opiera się na tworzeniu oprogramowania i ścisłej współpracy z innymi podmiotami z grupy (…) (dalej: „Grupa”). W ramach swojej działalności Spółka tworzy oprogramowanie z wykorzystaniem uczenia maszynowego (…) i sprzedaje wyniki swoich prac wyłącznie jednemu podmiotowi należącemu do Grupy, jakim jest (…) (dalej: „Odbiorca”). Należy zaznaczyć, że oprogramowanie nie jest tworzone od podstaw przez Spółkę lecz zajmuje się ona jego rozwojem i dostosowaniem do potrzeb klienta. Spółka rozwija i dostosowuje oprogramowanie należące do podmiotów z Grupy, w szczególności do Odbiorcy. Oprogramowanie to jest sprzedawane Odbiorcy, który to następnie oferuje je klientom końcowym w formie software-as-a-service (SaaS). W ramach realizowanych prac Spółka zajmuje się rozwojem i dostosowaniem do potrzeb klienta następujących oprogramowań:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty