Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.7.2023.2.AW
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy aport przedsiębiorstwa do spółki komandytowej uprawnia Wnioskodawcę do ryczłtu od dochodów spółek w roku, w którym dokonano wniesienia
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 kwietnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 17 kwietnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy wniesienie aportem całości przedsiębiorstwa do istniejącej Spółki komandytowej przez Komplementariusza uprawnia Spółkę komandytową do wyboru ryczałtu od dochodów spółek w roku, w którym dokonano wniesienia przedsiębiorstwa.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie - poprzez zapłatę 12 czerwca 2023 r. brakującej opłaty od wniosku. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X Spółka Komandytowa (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka komandytowa”) jest czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym 7 maja 2019 r. Przedmiotem działalności spółki jest handel towarami importowanymi oraz ich sprzedaż na terytorium RP. Komplementariuszem w Spółce komandytowej jest Pan A (dalej jako: „Komplementariusz”). Komandytariuszami w Spółce komandytowej są dorosłe dzieci Komplementariusza.
Komplementariusz jest osobą fizyczną i rezydentem Polski, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą (czynny podatnik VAT, dalej jako: „Y”) w ramach której prowadzi i posiada obiekt sportowy (nieruchomość zabudowana) zawierający korty do gry w squasha, badmintona, tenisa stołowego, salę fitness oraz siłownię, a ponadto w obiekcie znajduje się część wellnes (SPA), tj. sauna i jacuzzi. Ponadto Y wynajmuje cześć powierzchni oraz w ograniczonym zakresie prowadzi działalność handlową.
Mając na uwadze, iż obiekt sportowy Y jest obiektem podlegających stałym modernizacjom, jego budowa i rozbudowa jest finansowana kredytem bankowym oraz że wymaga on wieloosobowego zarządzania, to celowym jest prowadzenie go w formie prawnej adekwatnej do rozmiarów przedsięwzięcia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty