Interpretacja indywidualna z dnia 10 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.142.2023.2.IN
Wypłata przez Spółkę na rzecz Wspólnika wynagrodzenia za przeniesienie autorskich praw majątkowych do Gier, dokonana w okresie opodatkowania ryczałtem, nie będzie wiązać się z powstaniem po stronie Spółki dochodu podlegającego opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 marca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy wypłata przez Spółkę na rzecz Wspólnika wynagrodzenia za przeniesienie autorskich praw majątkowych do Gier, dokonana w okresie opodatkowania ryczałtem, będzie wiązać się z powstaniem po stronie Spółki dochodu podlegającego opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie z 3 kwietnia 2023 r. – pismem z 3 kwietnia 2023 r. (data wpływu 6 kwietnia 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
„A” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (dalej: Wnioskodawca) podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. Wnioskodawca planuje wybór opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (dalej również: ryczałt) na zasadach określonych w rozdziale 6b ustawy o CIT.
Przedmiotem przeważającej działalności Wnioskodawcy jest produkcja gier i zabawek (PKD 32.40.Z). W ramach tej działalności Wnioskodawca pełni rolę wydawcy gier planszowych.
Rola wydawcy polega na pozyskiwaniu przez Wnioskodawcę autorskich praw majątkowych i praw pokrewnych do gier planszowych oraz ich rozszerzeń mechanicznych (zestawów reguł zaprojektowanych w celu interakcji z grą) i dodatków (dalej: Gry), a następnie rozpowszechnianiu ich w Polsce i za granicą. Gry wraz z rozszerzeniami i dodatkami stanowią utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2509 z późn. zm.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty