17.03.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.866.2022.2.PC

1. Czy przedstawione składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podział Spółki będzie skutkował rozpoznaniem przychodu dla Spółki zgodnie z treścią art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość majątku przeniesionego na spółkę nowo powstałą nie będzie stanowiła przychodu Spółki?

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 grudnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:

- przedstawione składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych;

- podział Spółki będzie skutkował rozpoznaniem przychodu dla Spółki zgodnie z treścią art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość majątku przeniesionego na spółkę nowo powstałą nie będzie stanowiła przychodu Spółki.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 30 stycznia 2023 r. (data wpływu 1 lutego 2023 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca - spółka C. Sp. z o.o. - dalej „Spółka”, prowadzi działalność gospodarczą polegająca na budowie i rozwoju farm fotowoltaicznych. Spółka świadczy także usługi rozwoju farm fotowoltaicznych dla klientów zewnętrznych. Spółka świadczy także usługi w zakresie walut wirtualnych. Zbudowanie farmy fotowoltaicznej to długotrwały proces. Przed rozpoczęciem budowy, Spółka pozyskuje na podstawie umowy dzierżawy gruntu teren, na którym ma być zlokalizowana farma fotowoltaiczna. Następnie konieczne jest uzyskanie warunków przyłączenia, uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenia budowlanego. Niezależnie od warunków administracyjnych, Spółka musi zlecić zaprojektowanie budowy przyszłej farmy fotowoltaicznej, dokonać wyboru komponentów, pozyskać je i zlecić ich montaż. W tym celu Spółka zawarła umowę z odrębnym podmiotem, który zajmuje się budową farm fotowoltaicznych na podstawie której koordynowane są działania związane z budową farmy. Spółka zatrudnia pracowników, jednak w przypadku niektórych projektów farm fotowoltaicznych potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Dlatego też Spółka korzysta z pracowników udostępnionych jej przez inny podmiot na podstawie umowy o udostępnieniu pracowników zewnętrznych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne