22.02.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.4.2023.1.KK

Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty świadczeń gwarancyjnych oraz brak wpływu otrzymanych kwot na wysokość kwoty podatku naliczonego i należnego.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

3 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 28 grudnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie:

-braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty świadczeń gwarancyjnych,

-braku wpływu otrzymanych kwot na wysokość kwoty podatku naliczonego i należnego.

Uzupełnili go Państwo pismem z 8 lutego 2023 r. (wpływ 8 lutego 2023 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

„A”

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:

„B”

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

„A” sp. z o.o. (dalej: „Spółka”) jest spółką prawa polskiego, polskim rezydentem podatkowym oraz czynnym podatnikiem VAT prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie wynajmu nieruchomości komercyjnych.

Głównym składnikiem majątkowym Spółki jest posiadana przez nią nieruchomość komercyjna na wynajem wchodząca w skład kompleksu biurowego (…). Działalność gospodarcza Spółki jest bezpośrednio związana z przedmiotową nieruchomością i polega głównie na jej wynajmie na rzecz podmiotów trzecich (najemców). Innymi słowy, posiadana nieruchomość jest związana z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą.

25 października 2022 r. czeska spółka prawa europejskiego (dalej: „Kupujący”) nabyła wszystkie udziały w Spółce w drodze umowy sprzedaży udziałów (dalej: „Umowa Sprzedaży”) od następujących podmiotów: „C” oraz „B” (dalej: „Sprzedający”). Wnioskodawca wskazuje dodatkowo, że w ramach tej samej Umowy Sprzedaży Kupujący nabył także udziały w drugiej spółce posiadanej przez Sprzedających, tj. „D” – będące przedmiotem odrębnych wniosków.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne