26.01.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.994.2022.3.AJZ

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 listopada 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedziach na wezwania – pismami z 23 grudnia 2022 r. (data wpływu: 27 grudnia 2022 r.) oraz 23 stycznia 2023 r. (data wpływu: 24 stycznia 2023 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca świadczy usługi jako niezależny programista.

Wnioskodawca świadczy usługi dla podmiotu z siedzibą w Polsce (dalej jako Spółka) w ramach których tworzy oprogramowanie dla Spółki klienta. Wnioskodawca tworzy oprogramowanie głównie w językach C++, Python, Lua, JavaScript, HTML, Kotlin, Go.

Wnioskodawca tworzy oprogramowanie wbudowane (...). Wnioskodawca tworzy zarówno nowe programy jak i nowe wersje oprogramowania do urządzeń będących już dostępnych na rynku.

W ramach umowy Wnioskodawca tworzy również oprogramowanie służące do weryfikacji poprawności działania urządzeń, nad którymi pracuje. Wnioskodawca świadczy usługi przede wszystkim poprzez tworzenie tzw. skryptów, czyli programów przeznaczonych do wykonywania w specjalnych środowiskach uruchomieniowych i automatyzujących zadania, które alternatywnie mogłyby być wykonywane jedno po drugim przez inżyniera testów. Programy tworzone przez Wnioskodawcę monitorują dane, weryfikują czy programy działają we właściwy sposób, a dane są przetwarzane we właściwy sposób. Narzędzia tworzone przez Wnioskodawcę automatyzują proces testowania, zastępują manualne czynności i przyspieszają procedurę dopuszczenia urządzeń do sprzedaży. Wytworzone narzędzia generują raporty zawierające informację o zgodności działania wytworzonych urządzeń z wymaganiami kontrahenta.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne