Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.445.2022.1.DS
Z uwagi na niespełnienie podstawowej przesłanki warunkującej prawo do odliczenia podatku naliczonego, jaką jest związek zakupów z wykonanymi czynnościami opodatkowanymi, nie mają Państwo prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług służących realizacji projektu pt.: „(...)”.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku od towarów i usług z faktur dokumentujących zakup towarów i usług służących realizacji Projektu pt. „(...)”.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest publiczną uczelnią akademicką. Podstawowym kierunkiem działalności Wnioskodawcy jest kształcenie oraz prowadzenie badań naukowych, a także upowszechnianie osiągnięć nauki, sztuki i kultury.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Prowadzi działalność zwolnioną z podatku VAT, opodatkowaną i poza VAT. Naliczony podatek od towarów i usług rozliczany jest zgodnie z przeznaczeniem zakupu i źródłem finansowania.
Wnioskodawca, jako członek Konsorcjum złożonego z trzech podmiotów, tj. Instytutu (…) im. (…) w (…) (Lider), Uniwersytetu (…) w (…) oraz Szkoły (…) w (...), złożył za pośrednictwem Lidera Konsorcjum w (...) wniosek o dofinansowanie projektu „(…)”. Decyzją (...) środki na realizację ww. projektu zostały przyznane w ramach Działania 2.1 „Innowacje”, Priorytetu 2 - Wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy zawartego w Programie Operacyjnym „(...)”. Środki na realizację ww. projektu pochodzą z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR). Celem projektu jest opracowanie i przetestowanie kompleksowej, zintegrowanej technologii produkcji okonia europejskiego opartej na wychowie narybku w systemach recyrkulowanych (tzw. RAS - ang. Recirculating Aquaculture System) oraz tuczu ryby handlowej w odpowiednio zmodyfikowanych stawach ziemnych oraz transfer wiedzy i innowacji w zakresie proponowanej technologii produkcji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty