Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.295.2022.2.JG
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych [PKWIU 62.01.12.0 ].
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Wniosek został uzupełniony – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 lipca 2022 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą X z siedzibą w A. (dalej „Wnioskodawca”), wpisaną do rejestru CEIDG, gdzie jako przeważający przedmiot prowadzonej działalności wskazana jest działalność kwalifikująca się do grupowania PKWIU 62.01.Z - działalność związana z oprogramowaniem.
W dniu 12 sierpnia 2021 r. Wnioskodawca zawarł z klientem umowę o świadczenie usług polegających na doradztwie oraz projektowaniu systemów ERP dla klientów i ich kontrahentów, uwzględniając zapotrzebowanie tych podmiotów na konkretne elementy takiego systemu.
ERP to system komputerowy służący do zarządzania przedsiębiorstwem i jego zasobami. Działa on w oparciu o bazę danych, w której przechowywane i przetwarzane są dane ze wszystkich aspektów działalności danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu działalność poszczególnych działów jest bardziej zintegrowana ze sobą, nawet jeżeli operują one na innym oprogramowaniu. Przykładowo, przedsiębiorstwo w ramach swojej struktury ma wyodrębniony dział produkcji, logistyki i magazyn, z których każdy pracuje na innym oprogramowaniu stworzonym jako dedykowany dla prowadzonych tam czynności. Jednak dla efektywnego działania przedsiębiorstwa pomiędzy tymi działami musi istnieć zorganizowany system wymiany danych, żeby np. Dział logistyki, wiedząc jak wygląda stan danego produktu na magazynie mógł zawiadomić dział produkcji o potrzebie zwiększenia nakładu w związku ze wzrostem zapotrzebowania na ten produkt. W tym celu wykorzystywany jest system ERP, który gromadzi wszystkie dane z poszczególnych oprogramowań wykorzystywanych w przedsiębiorstwie oraz umożliwia prosty sposób ich obsługi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty