Interpretacja indywidualna z dnia 15 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.258.2022.3.EJ
Czy przychód Wnioskodawcy z tytułu opisanej transakcji we wniosku jest przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 kwietnia 2022 r. za pośrednictwem platformy e-PUAP wpłynął Państwa wniosek z 8 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy przychód Wnioskodawcy z tytułu opisanej transakcji we wniosku jest przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 1 lipca 2022 r. (data wpływu tego samego dnia).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka A (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest spółką typu spin-off powołaną przez Uniwersytet E oraz pracowników naukowych Wydziału (…). Jej działalność obejmuje przede wszystkim realizację projektów badawczo-rozwojowych, w szczególności na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz na zlecenie Komisji Europejskiej. Spółka będzie uczestniczyła w realizacji międzynarodowego projektu dofinansowanego w ramach P. P to ogólnounijny program badawczo-innowacyjny mający na celu wspieranie unijnych i krajowych organów zajmujących się oceną ryzyka chemicznego i zarządzaniem ryzykiem nowymi danymi, wiedzą, metodami, sieciami i umiejętnościami w celu sprostania obecnym, pojawiającym się i nowym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem chemicznym. Ułatwi przejście do oceny ryzyka nowej generacji w celu lepszej ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska, zgodnie z ambicją (…), aby zapewnić środowisko wolne od zanieczyszczeń i będzie czynnikiem umożliwiającym realizację strategii UE w zakresie chemikaliów na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wytwarzanie danych i wiedzy umożliwi instytucjom oceniającym ryzyko udzielanie lepszych porad menedżerom ryzyka i decydentom. Przyczyni się to do wyższego poziomu ochrony zdrowia publicznego obywateli Europy i środowiska oraz pomoże utrzymać i wzmocnić zaufanie obywateli Europy do ich instytucji oceny ryzyka i zarządzania ryzykiem. Projekt realizowany jest przez partnerów. Partnerstwo to daje możliwość połączonej, międzysektorowej oceny ryzyka chemicznego oraz możliwość uzyskania bardziej holistycznego obrazu narażenia na chemikalia, zagrożeń i związanego z nimi ryzyka. W oczekiwaniu na następną generację paradygmatów oceny ryzyka, Partnerstwo będzie dążyć do opracowania i dostarczenia nowych metod, strategii, podejść, narzędzi, danych i informacji do oceny ryzyka, aby poprawić wydajność i skuteczność oceny ryzyka chemikaliów w UE, stymulować innowacje w ocenie ryzyka i rozwiązywać pojawiające się lub nowe zagrożenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty