Interpretacja indywidualna z dnia 22 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.155.2022.2.BS
Czy przy ustalaniu limitów przychodów, o których mowa w art. 4a pkt 10 oraz art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT Spółka powinna brać pod uwagę przychody z działalności rolniczej w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy o CIT, niepodlegające opodatkowaniu podatkiem CIT na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT oraz czy przy ustalaniu limitów przychodów, o których mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT Spółka powinna brać pod uwagę przychody z tytułu otrzymanych od ARiMR dopłat (dopłaty bezpośrednie stosowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, rolnośrodowiskowe, dobrostanowe przyznawane na podstawie innych przepisów); przychody wynikający z pomocy ARiMR udzielanej przez dofinansowanie kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwienia padłych zwierząt gospodarskich; przychody z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej; ulgi inwestycyjne w podatku rolnym z tytułu wydatków poniesionych na zakup i zainstalowanie urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód).
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy przy ustalaniu limitów przychodów, o których mowa w art. 4a pkt 10 oraz art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT Spółka powinna brać pod uwagę przychody z działalności rolniczej w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy o CIT, niepodlegające opodatkowaniu podatkiem CIT na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT oraz czy przy ustalaniu limitów przychodów, o których mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT Spółka powinna brać pod uwagę przychody z tytułu otrzymanych od ARiMR dopłat (dopłaty bezpośrednie stosowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, rolnośrodowiskowe, dobrostanowe przyznawane na podstawie innych przepisów); przychody wynikający z pomocy ARiMR udzielanej przez dofinansowanie kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwienia padłych zwierząt gospodarskich; przychody z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej; ulgi inwestycyjne w podatku rolnym z tytułu wydatków poniesionych na zakup i zainstalowanie urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty