Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.160.2022.2.IM
w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 marca 2022 r. za pośrednictwem systemu ePUAP wpłynął Państwa wniosek z 9 marca 2022 r., uzupełniony 25 maja 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Sp. z o. o z siedzibą we (…) (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”), jest podmiotem oferującym usługi leasingowe klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest w szczególności świadczenie usług leasingu oraz innych form finansowania.
Wnioskodawca nieustannie się rozwija i prowadzi prace zmierzające do ulepszenia i rozwoju oferowanych produktów (usług) oraz metod ich dystrybucji. W tym celu, przy wykorzystaniu wyspecjalizowanych zespołów (centrów rozwoju), prowadzona jest przez Wnioskodawcę działalność badawczo-rozwojowa (dalej: „Działalność B+R”).
Działalność B+R prowadzona jest na potrzeby wewnętrzne Wnioskodawcy w tym znaczeniu, że efekty prac badawczych i rozwojowych wykorzystywane są w celu stworzenia nowych procesów, znacznego ulepszenia istniejących procesów oraz oferowania nowych produktów klientom Wnioskodawca u. Rozwiązania opracowywane w ramach Działalności B+R co do zasady nie są komercjalizowane poprzez udostępnienie zewnętrznym klientom do używania na ich potrzeby i czerpania zysków na podstawie udzielonych licencji.
Wnioskodawca prowadzi Działalność B+R w zakresie wytwarzania i rozwoju oprogramowania. Działalność ta polega na pracach programistycznych, testowych i analitycznych i prowadzona jest w sposób metodyczny, systemowy i zorganizowany.
Wnioskodawca wskazuje, że 6 grudnia 2019 r. otrzymał interpretację indywidualną nr 0111- KDIB1-3.4010.445.2019.1.PC wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, w której uzyskał potwierdzenie, że prowadzona przez Wnioskodawcę Działalność B+R w zakresie realizowania projektów opisanych we wniosku o wydanie interpretacji, stanowi działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26 Ustawy o CIT. Ponadto, Organ potwierdził, że Wnioskodawca ma prawo do odliczenia w ramach kosztów kwalifikowanych wydatków stanowiących wynagrodzenia i innych kosztów pracowniczych, a także bonusów, premii i nagród wypłacanych pracownikom (zaangażowanym w Działalność B+R).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty