Interpretacja indywidualna z dnia 11 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.222.2022.2.MW
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
1 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 22 kwietnia 2022 r. (data wpływu 22 kwietnia 2022 r.).
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
Zainteresowany będący stroną postępowania:
Pan J.D.
(ul. (…); NIP: …)
Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
Pan M.P.
(ul. (…); NIP: …)
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca od 03.04.2017 r. prowadzi jednoosobową, pozarolniczą działalność gospodarczą polegającą na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania - przeważające PKD 62.01.Z (działalność związana z oprogramowaniem). Wnioskodawca prowadzi działalność wyłącznie w formie spółki cywilnej T. s.c. (NIP: …), w której drugi wspólnik M.P. jest objęty wnioskiem wspólnym jako Zainteresowany, niebędący stroną postępowania.
Przeważającym PKD w spółce cywilnej jest również 62.01 .Z (działalność związana z oprogramowaniem), zaś celem wspólników jest uzyskiwanie dochodów wytwarzania i sprzedaży wytworzonego przez siebie oprogramowania.
Wnioskodawca i Zainteresowany posiadają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Dz.U.2021.0.1119 (dalej: ustawa o PIT). Wnioskodawca wraz z Zainteresowanym działając w ramach spółki cywilnej zawarli ze spółką O, z siedzibą w (…) umowę na usługi programistyczne. Nie była to jedyna zawarta i wykonywana przez wspólników umowa w tym czasie. Przedmiotem tej umowy było stworzenie oprogramowania w postaci programu komputerowego - aplikacji: webowej i mobilnej - M - i przenoszenie praw autorskich do tego oprogramowania na spółkę O. System M składa się z platformy webowej służącej do zarządzania (…), która została zbudowana w technologii R oraz klienckiej aplikacji mobilnej do prowadzenia (…) zbudowanej w technologii RN.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty