Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.88.2022.2.KK
Możliwość zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 kwietnia 2022 r. (wpływ 19 kwietnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A., zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą, prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej.
Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym na terenie Polski. Głównym obszarem działalności jest sprzedaż produktów oświetleniowych, przede wszystkim lamp zewnętrznych oraz wewnętrznych.
Sprzedaż jest prowadzona na terenie Polski, państw UE, a także w ramach eksportu do krajów spoza Unii Europejskiej w formie eksportu pośredniego, który odbywa się następująco:
1.A. współpracuje z B. Firma B. jest zarejestrowanym płatnikiem VAT w następujących krajach: Niemcy, Irlandia, Francja, Dania, Austria, Polska, Zjednoczone Królestwo. Na platformie handlowej ww. podmiotu zamieszczane są produkty oferowane przez Spółkę.
2.Klient końcowy spoza UE, składa zamówienie (kupuje produkt od B.) na tejże platformie, której adres internetowy to (…). Zamówienie klienta trafia do panelu operacyjnego tzw. „(…)”, udostępnionego dla Spółki przez B. Zamówienie otrzymuje indywidualny numer zlecenia (zlecenie jest przyjęte i zarejestrowane przez operatora – B.).
3.Na podstawie przekazanych przez B. danych zlecenia, Spółka realizuje zamówienie towarowe, tj. przygotowuje towar do wysyłki bezpośrednio do klienta końcowego. Towar jest odbierany z magazynu Spółki przez kuriera organizowanego i opłaconego przez B., w tym celu Spółka z (…) pobiera dokumenty transportowe przygotowane przez B.: list przewozowy z numerem przewozowym (inaczej zw. etykietą), na którym znajduje się numer zlecenia będący jednocześnie numerem faktury wystawionej przez Spółkę oraz numer referencyjny towaru pozwalający na identyfikację towaru, (…) z numer VAT ID dla B oraz specyfikację towaru z adresem odbiorcy końcowego. Jako nadawcę przesyłki wskazuje się Spółkę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty