Interpretacja indywidualna z dnia 7 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.31.2022.1.MM
Koszty uzyskania przychodów - wydatki związane z utrzymaniem psów.
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 stycznia 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 12 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy kosztów uzyskania przychodów.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawczyni prowadzi od .... kwietnia 2018 r. jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą x, zarejestrowaną pod adresem ..., pod numerem NIP .. i numerem REGON .... Wnioskodawczyni jest .... blogerką, trenerką psów oraz behawiorystką. Posiada status czynnego podatnika podatku od towarów i usług, a także posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.
W ramach przedmiotowej działalności Wnioskodawczyni uzyskuje przychody z tytułu reklam na portalu ....:
1)mogą to być reklamy wyświetlane przez portal .... w trakcie trwania filmów Wnioskodawczyni, podczas których to reklam nie pojawiają się psy Wnioskodawczyni (są to reklamy innych podmiotów); natomiast w trakcie filmów występują psy Wnioskodawczyni;
2)mogą to być także reklamy podczas filmów sponsorowanych.
Podczas filmu psy Wnioskodawczyni testują produkty konkretnego podmiotu i informacja o tym fakcie zostaje wskazana przez Wnioskodawczynię podczas filmu (lokowanie produktu). Reklama może odbywać się także poprzez zawarcie w filmie informacji o płatnej promocji partnera odcinka (będącego producentem produktów dla psów).
Ponadto, Wnioskodawczyni uzyskuje przychody ze współpracy z podmiotami sprzedającymi akcesoria, smakołyki, itp., przeznaczone dla psów (wpisy sponsorowane). W ramach prezentacji oferowanych przez te podmioty produktów psy Wnioskodawczyni są modelami - testują produkty, które są prezentowane w mediach społecznościowych (np. .....). Wnioskodawczyni prowadzi również bloga, na którym są publikowane wyżej wspomniane wpisy lub linki sponsorowane odnoszące się do testowanych przez psy produktów. Wnioskodawczyni uzyskuje także przychody ze współpracy z klientami indywidualnymi, jak również prowadzi zajęcia grupowe. W ramach tej części działalności Wnioskodawczyni demonstruje przy pomocy psów czynności wykonywane na zajęciach. Tytułem przykładu: podczas spacerów socjalizacyjnych psy towarzyszą kursantom - celem zajęć jest nauczenie lękliwych lub agresywnych psów spokojnego zachowania, co nie jest możliwe bez udziału innych psów odgrywających rolę modeli (czyli psów Wnioskodawczyni). Wnioskodawczyni tworzy również kursy udostępniane w Internecie (najczęściej w postaci nagrań), na których to prezentuje wykonywanie różnych ćwiczeń - modelami są psy Wnioskodawczyni, bądź psy jej klientów. W związku z powyższym, Wnioskodawczyni ponosi wydatki na utrzymanie psów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty