Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.24.2022.2.IZ
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 ustawy o CIT, kosztów wymienionych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, jako kosztów kwalifikowanych o których mowa w art. 18d ust. 2-3 ustawy o CIT, dotyczących działalności odbywającej się w ramach procesu realizacji projektu przedstawionego w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, jako działalności stanowiącej działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (w części w jakiej te koszty ponoszone są z własnych środków Spółki)?
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 ustawy o CIT, kosztów wymienionych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, jako kosztów kwalifikowanych o których mowa w art. 18d ust. 2-3 ustawy o CIT, dotyczących działalności odbywającej się w ramach procesu realizacji projektu przedstawionego w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, jako działalności stanowiącej działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (w części w jakiej te koszty ponoszone są z własnych środków Spółki).
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 marca 2022 r. (wpływ 16 marca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
E Sp. z o.o. (dalej: jako „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest spółką z siedzibą i zarządem na terytorium Polski, polskim rezydentem podatkowym. E to spółka technologiczna, twórca innowacji pod nazwą Motywacyjny System Gospodarki Odpadami - Platformy (…) mającej na celu zachęcanie i nagradzanie mieszkańców za segregację odpadów przy użyciu aplikacji mobilnej (…). Celem jest zapewnienie efektywnego i prospołecznego sposobu segregacji odpadów „u źródła”, zmiana zachowań, ekoedukacja mieszkańców oraz optymalizacja rynku odpadowego i recyklingowego. Jest to nowoczesne uzupełnienie infrastruktury do segregacji odpadów przeznaczone dla Parterów Biznesowych programu - promocja marki/brand'u poprzez ekologię (CSR, Circular Economy, Zero Waste) oraz samorządów (osiąganie unijnych poziomów recyklingu). Całe rozwiązanie wpisuje się w krajowe i unijne wytyczne dotyczące Gospodarki w Obiegu Zamkniętym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty