Interpretacja indywidualna z dnia 15 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.28.2022.2.LS
Dotyczy możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług według stawki 8,5%
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 23 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 marca 2022 r. (data wpływu 10 marca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą od 7 sierpnia 2020 r. pod firmą (…), prowadzoną pod adresem ul. (…), (…), zarejestrowaną w CEIDG pod numerem NIP: (…) i numerem REGON: (…).
Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 z późn. zm. - dalej: ustawa o PIT) i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a wybrana przez Niego forma opodatkowania to podatek liniowy.
Wnioskodawca w ramach prowadzonej bezpośrednio przez siebie działalności gospodarczej świadczy następujące usługi:
Wnioskodawca w ramach obecnego kontraktu zajmuje się bezpieczeństwem w branży IT. W ramach powyższych Wnioskodawca świadczy następujące usługi: Ocena produktów/rozwiązań, organizowanie testów funkcjonalnych, definiowanie przepływu operacyjnego i dokumentowanie dokumentacji operacyjnej, wdrażanie procesu do przekazania operacyjnego. Tworzenie scenariuszy testowych do POC Pomoc techniczna dla testerów/rozwiązywanie problemów podczas testów, Analiza ryzyka, Planowanie i przeprowadzenie integracji z innymi systemami, Pełnienie roli autorytetu technicznego we wszystkich aspektach związanych z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem. Zbieranie wymagań od odpowiednich interesariuszy, Identyfikacja i dokumentowanie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych. Przygotowanie specyfikacji funkcjonalnych i wymaganej dokumentacji, Dokumentacja infrastruktury bezpieczeństwa, wdrożenie, instrukcje operacyjne i rozwój konfiguracji w celu spełnienia nowych wymagań biznesowych. Tworzenie polityk i procedur oraz opracowywanie kompleksowych procesów bezpieczeństwa cybernetycznego w celu ich wdrożenia. Planowanie, wdrażanie, zarządzanie, monitorowanie i uaktualnianie środków bezpieczeństwa w celu ochrony danych, systemów i sieci organizacji. Wnioskodawca wskazuje, że nie świadczy usług programistycznych obejmujących wytwarzanie oprogramowania, a także nie zajmuje się usługą doradztwa w procesie tworzenia oprogramowania, a wynikiem jego pracy nie jest kod źródłowy. Czynności Wnioskodawcy sprowadzają się do usług związanych z bezpieczeństwem w zakresie IT. Wnioskodawca w ramach usług nie doradza również w kwestiach oprogramowania, ani nie zarządza zespołem.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty