Interpretacja indywidualna z dnia 14 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.644.2021.2.MPU
brak prawa do pełnego odliczenia/odzyskania części lub w całości podatku naliczonego VAT od wydatków inwestycyjnych poniesionych na budowę dwóch identycznych tężni solankowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w dwóch miejscowościach leżących na obszarze Gminy
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 9 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do pełnego odliczenia/odzyskania części lub w całości podatku naliczonego VAT od wydatków inwestycyjnych poniesionych na budowę dwóch identycznych tężni solankowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w dwóch miejscowościach leżących na obszarze Gminy (…) (w (…) i (…)).
Opis stanu faktycznego:
Gmina (…) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i prowadzi zarówno działalność niepodlegającą opodatkowaniu, zwolnioną z podatku VAT oraz podlegającą opodatkowaniu VAT.
Gmina (…) zrealizowała inwestycje polegające na budowie tężni solankowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w dwóch miejscowościach leżących na obszarze Gminy (…) (w (…) i (…)). Obiekty zaprojektowano identycznie.
Dane ogólne i powierzchniowe dotyczące wybudowanych tężni:
- powierzchnia zabudowy- ok. (…) m2
- kubatura- ok. (…) m3
- wysokość tężni- ok. (…) m
- szerokość- ok (…) m
Oba obiekty tężni solankowych zostały zaprojektowane i wybudowane jako wiaty wolnostojące na obrysie sześcioboku. Tężni wybudowane zostały z suszonego starannie wyselekcjowanego drewna świerkowego klejonego czołowo na planie sześcioboku z kolumną tarniny po środku. Dach został pokryty gontem bitumicznym, kąt nachylenia dachu 30 stopni. Centralnym elementem tężni są kolumny gałązek tarniny, na które spływa solanka z kolektora wylewowego umieszczonego wewnątrz kolumny. Solanka opada coraz bardziej się rozdrabniając i w ten sposób wytwarzając zdrowy mikroklimat solanki. Tężnia poprzez swoją formę oraz gabaryty harmonizuje się z krajobrazem lokalnym. Charakterystycznym elementem dachu jest centralnie osadzona wieżyczka, która stanowi dominantę obiektu. Główną funkcją wieżyczki jest wentylacja a dodatkowo doświetlona stanowi atrakcyjny element tężni. Kolorystyka obiektu dostosowana jest do otoczenia i charakterystyki regionalnego stylu regionu podgórskiego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty