Interpretacja indywidualna z dnia 19 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.285.2021.2.BJ
w zakresie ustalenia, czy koszty ujęte przez Spółkę w bazie kosztowej dla potrzeb kalkulacji Wynagrodzenia (w tym również koszty jeszcze niezafakturowane, ujmowane jako koszty księgowe na podstawie tworzonych rozliczeń międzyokresowych/rezerw) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodami uzyskanymi z tytułu świadczenia Usług (w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT) i w związku z tym powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w okresie, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody (tj. przychody ze świadczenia Usług)
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1540 ze zm.)Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 6 lipca 2021 r. (który wpłynął w tym samym dniu za pośrednictwem e-PUAP), uzupełnionym 13 września 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty ujęte przez Spółkę w bazie kosztowej dla potrzeb kalkulacji Wynagrodzenia (w tym również koszty jeszcze niezafakturowane, ujmowane jako koszty księgowe na podstawie tworzonych rozliczeń międzyokresowych/rezerw) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodami uzyskanymi z tytułu świadczenia Usług (w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT) i w związku z tym powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w okresie, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody (tj. przychody ze świadczenia Usług) – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty ujęte przez Spółkę w bazie kosztowej dla potrzeb kalkulacji Wynagrodzenia (w tym również koszty jeszcze niezafakturowane, ujmowane jako koszty księgowe na podstawie tworzonych rozliczeń międzyokresowych/rezerw) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodami uzyskanymi z tytułu świadczenia Usług (w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT) i w związku z tym powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w okresie, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody (tj. przychody ze świadczenia Usług).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty