Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.264.2021.1.MF
w zakresie ustalenia, czy w ramach rozliczenia Ulgi na innowacje Wnioskodawcy przysługuje prawo objęcia Ulgą jedynie niektórych, dowolnie wybranych Praw IP oraz czy Wnioskodawca w kolejnych latach podatkowych może zrezygnować z obejmowania Ulgą tych Praw IP, które uwzględniał w rozliczeniu Ulgi w poprzednim roku podatkowym.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 2 czerwca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy e-PUAP w tym samym dniu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy:
- w ramach rozliczenia Ulgi na innowacje Wnioskodawcy przysługuje prawo objęcia Ulgą jedynie niektórych, dowolnie wybranych Praw IP – jest prawidłowe,
- Wnioskodawca w kolejnych latach podatkowych może zrezygnować z obejmowania Ulgą tych Praw IP, które uwzględniał w rozliczeniu Ulgi w poprzednim roku podatkowym – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 czerwca 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy w ramach rozliczenia Ulgi na innowacje Wnioskodawcy przysługuje prawo objęcia Ulgą jedynie niektórych, dowolnie wybranych Praw IP oraz czy Wnioskodawca w kolejnych latach podatkowych może zrezygnować z obejmowania Ulgą tych Praw IP, które uwzględniał w rozliczeniu Ulgi w poprzednim roku podatkowym.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej: „Spółka”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych.
Spółka jest podmiotem działającym w branży IT, w modelu tzw. outsourcingu projektowego, tzn. realizuje kompleksowe zadania (projekty) definiowane przez klientów, poprzez zespół wysokokwalifikowanych programistów. Spółka jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem i dostarczenie finalnych rozwiązań. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka tworzy i rozwija innowacyjne oprogramowanie komputerowe z wykorzystaniem m.in. sztucznej inteligencji oraz rozszerzonej rzeczywistości, usprawniające m.in. procesy produkcji, przeprowadzanie badań laboratoryjnych czy umożliwiające organizację kursów e-learningowych. Działania Spółki obejmują również wdrożenie oraz integrację tworzonego oprogramowania z istniejącymi systemami, a następnie nadzór nad prawidłowym działaniem aplikacji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty