Interpretacja indywidualna z dnia 10 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.5.2021.2.BK
Czy kwalifikowane dochody z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej uzyskane w ramach opisanej sytuacji gospodarczej Wnioskodawca może opodatkować stawką 5% zgodnie z art. 30ca ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 kwietnia 2021 r. (data wpływu), uzupełnionym pismem z dnia 24 maja 2021 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową – jest prawidłowe .
UZASADNIENIE
W dniu 6 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 24 maja 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą z siedzibą w Polsce od 01.03.2012 r. oraz jest polskim rezydentem podatkowym - posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT i rozlicza podatek dochodowy wg stawki 19%.
Przedmiotem działalności jest świadczenie usług programistycznych dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce - dalej zwaną Zleceniodawcą, która jest właścicielem rozwijanej aplikacji wytworzonej w oparciu o kody informatyczne. Działalność Wnioskodawcy w zakresie tworzenia innowacyjnych kodów informatycznych ma charakter ciągły i zorganizowany od 25 stycznia 2017 r. i od tej daty osiąga dochód z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej. Każdy realizowany przez Wnioskodawcę projekt ma za zadanie wykorzystać istniejącą wiedzę do tworzenia nowych rozwiązań w postaci innowacyjnych kodów tworzących aplikację, czyli współtworzy oprogramowanie - aplikację, której samodzielnie nie wytworzył. Wnioskodawca odpowiada za część aplikacji, która służy do tworzenia formularzy na stronach reklamowych, ich personalizację, integrację z zewnętrznymi usługami oraz pełną automatyzację tego procesu. Na podstawie opisu wymagań Zleceniodawcy określa koszt pracy i technologie wymagane do rozwijania aplikacji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty