Interpretacja indywidualna z dnia 11 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.207.2021.2.IM
IP BOX - preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, przesłanki działalności badawczo-rozwojowej.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2021 r. (data wpływu 24 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 16 kwietnia 2021 r. (data wpływu 16 kwietnia 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółce prawa handlowego prowadzącą działalność gospodarczą w formie spółki jawnej pod firmą (…) spółka jawna z siedzibą w (…), wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy (…) pod numerem (…), dalej jako „Spółka”.
Przedsiębiorstwo Spółki jest prowadzone od 2 października 2015 r. i od tej daty prowadzona jest także działalność rozwojowo-badawcza w zakresie prac programistycznych. Zgodnie z Polska Klasyfikacją Działalności Gospodarczej przeważająca działalność Spółki polega na 62.01.Z – Działalność związana z oprogramowaniem.
Spółka została zawiązaną na mocy umowy zawartej w formie pisemnej w dniu 1 sierpnia 2015 r. i w dniu 2 października 2015 r. uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Zgodnie z umową Spółki każdy wspólnik jest uprawniony do równego udziału w zyskach i stratach Spółki. Z uwagi na to, że Spółka składa się z dwóch wspólników – Wnioskodawcy i Pana (…) – każdy z nich uczestniczy w zyskach i stratach Spółki w proporcji po 50%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty