19.04.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.32.2021.2.JG

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2021 r. (data wpływu 14 stycznia 2021 r.), uzupełnionym w dniu 1 kwietnia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową, który został uzupełniony w dniu 1 kwietnia 2021 r.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest właścicielem firmy (…), której siedziba znajduje się na terytorium Polski i prowadzona jest od 2012 roku. Firma jest podmiotem działającym w branży programistycznej. Działalność Wnioskodawcy polega przede wszystkim na projektowaniu i programowaniu aplikacji oraz administracji serwerami, które hostują usługi dla klienta (aplikacje, bazy danych, serwery). Dla zapewnienia jak najwyższej jakości oraz innowacyjności oferowanych rozwiązań Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej poszukuje nowych rozwiązań poprzez prowadzenie prac o charakterze badawczo-rozwojowym (dalej jako: prace BR). Wytworzenie w wyniku prac BR finalnego produktu jest poprzedzone podejmowaniem wielu czynności związanych w pierwszej kolejności z projektowaniem, a następnie tworzeniem algorytmów, tworzących w dalszej kolejności podwaliny do oprogramowania. Prace BR są więc realizowane przez Wnioskodawcę według ściśle przyjętego schematu. Tworzenie oprogramowania rozpoczyna się od realizacji tzw. prac koncepcyjnych, polegających na opracowaniu koncepcji projektu, jego założeń. Efektem realizowanych prac BR jest wytworzenie unikalnych algorytmów znajdujących się w oferowanych przez Wnioskodawcę oprogramowaniach, które charakteryzują się indywidualnymi rozwiązaniami. Na chwilę obecną Wnioskodawca oferuje dwa oprogramowania, które są wynikiem prowadzonych przez niego prac BR. Każde z oprogramowań stanowi samodzielny program komputerowy podlegający ochronie z art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne