Interpretacja indywidualna z dnia 6 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.59.2021.1.AW
Czy w przypadku udostępnienia Spółce taboru kolejowego przez Organizatora dla celów świadczenia usług na podstawie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sytuacji kiedy umowa ta nie przewiduje odrębnej płatności za takie udostępnienie, po stronie Spółki powstaje przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 z późn. zm.) – Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 lutego 2021 r. (data wpływu tego samego dnia) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku udostępnienia Spółce taboru kolejowego przez Organizatora dla celów świadczenia usług na podstawie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sytuacji kiedy umowa ta nie przewiduje odrębnej płatności za takie udostępnienie, po stronie Spółki powstaje przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lutego 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku udostępnienia Spółce taboru kolejowego przez Organizatora dla celów świadczenia usług na podstawie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sytuacji kiedy umowa ta nie przewiduje odrębnej płatności za takie udostępnienie, po stronie Spółki powstaje przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest przedsiębiorstwem transportowym, prowadzącym działalność w zakresie (…) polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „podatek CIT”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty